Tokio Hotel

22. října 2007 v 11:39 | matyáš kuřitka

Tokio Hotel

Tokio Hotel
Založeno2001
Žánr:RockPop
Oficiální stránka:http://tokiohotel.de/
Zakládající členové
Zpěv:Bill Kaulitz
Kytara:Tom Kaulitz
Bass kytara:Georg Listing
Bubny:Gustav Schäfer
Současní členové
Zpěv:Bill Kaulitz
Kytara:Tom Kaulitz
Bass kytara:Georg Listing
Bubny:Gustav Schäfer
Tokio Hotel je německá poprocková teenagerská hudební skupina z Magdeburgu, široce oblíbená mezi -náctiletými dívkami.
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

Historie skupiny

Počátky

Dvojčata Bill Kaulitz (narozen 1. září 1989) a Tom Kaulitz (narozen deset minut před svým bratrem) začala vystupovat od svých devíti let. V roce 2001 se na svém představení v Magdeburku seznámili s Gustavem Schäferem (narozen 8. září 1988) a Georgem Listingem (narozen 31. března 1987). Jejich podobný hudební vkus vedl k vytvoření skupiny 'Devilish' (Ďáblíci). V roce 2003 se se skupinou seznámil hudební producent Peter Hoffmann, jelikož Bill postoupil do finále německé soutěže StarSearch a brzy došlo k podpisu smlouvy se Sony BMG v Hamburku. Od té doby jsou známi jako 'Tokio Hotel' (význam: 'Tokio' vyjadřující živé a pulsující město Tokio a 'Hotel' vyjadřující, že kapela neustálé objíždí zemi za koncerty). Za pomoci profesionálů Bill spolunapsal většinu písniček z jejich alba Schrei (Křič).

Kariéra

Bill Kaulitz Bill Kaulitz
Videoklip jejich debutového singlu Durch den Monsun (Skrz monzun) se v německých televizích objevil v červenci 2005. Poté skupina rychle získala velké množství fanoušků. 20. srpna se písnička objevila na 15. pozici v německé hitparádě, 1. místa dosáhla o šest dní později, 26. srpna. Na první místo se vyšplhala také v rakouských hitparádách. V zemích Střední Evropy zaznamenal Tokio Hotel úspěch s asi půlročním odstupem. Album Schrei (Křič) bylo uvedeno v září 2005 a záhy i stejnomenný videoklip. Na začátku roku 2006 se pak objevil jejich třetí videoklip Rette Mich (Zachraň mě). Tato verze písničky se liší od té, která se původně objevila na jejich prvním albu, a to pro změnu Billova nyní již popubertálního hlasu a také pro instrumentální odlišnosti. I Rette Mich se vyhoupl na první místo v žebříčcích. V létě 2006 vyšel (zatím pouze v Německu) čtvrtý videoklip Der letzte Tag (Poslední den) spolu s pátým Wir schliessen uns Ein (Zavíráme se), který na Der letzte Tag volně navazuje. Na začátku roku 2007 vyšel nový videoklip jménem Übers Ende der Welt (Za konec světa) , který startuje kariéru pro nové album s názvem Zimmer 483". Dalé v českých hitparádách nastoupí klip "Spring Nicht" ,který je jako třetí na nové desce.

Popularita a kritika

Tokio Hotel jsou široce oblíbení mezi náctiletými děvčaty po celé Evropě, z velké míry kvůli spornému sexappealu vedoucího zpěváka skupiny - Billa Kaulitze, který se důsledně stylizuje zvláštně, ale originálně - někteří tvrdí, že napodobuje zpěváka Briana Molka (Placebo). Někteří dokonce tvrdí, že je mánie okolo Tokio Hotel tak intenzivní, jako u Beatles. Existují spory ohledně Billova androgynního zjevu (dlouhý netradiční barvený střih vlasů, černé lesklé nehty, nekonvenční šatník), přestože mladý Kaulitz prohlásil, že je jednoduše umělec, který se vyjadřuje prostřednictvím své hudby stejně jako skrze svůj podivný výběr oblečení. Členové skupiny byli také kritizováni za svůj věk a nezkušenost a jsou podezíráni, že je jejich hudba kompletně složena a připravena jejich producentem.

Diskografie

Singly

 • 2005: Durch den Monsun (Skrz monzun), Německo: #1
 • 2005: Schrei (Křič), Německo: #5
 • 2006: Rette mich (Zachraň mě), Německo: #1
 • 2006: Der letzte Tag (Poslední den), Německo: ?
 • 2007: Übers Ende der Welt (Přes konec světa), Německo
 • 2007: Spring nicht (Neskákej), Německo
 • 2007: Scream (Křič), Německo: ?

Alba

 • 2005: Schrei (Křič), Německo: #1
 • 2006: Schrei: So laut du kannst (Křič: Jak nejhlasitěji dokážeš) - rozšířená verze, Německo: #1
 • 2007: Zimmer 483
 • 2007: Scream (vychází 21. 5. 2007)

DVD

 • 2005: Leb' die Sekunde (Žij sekundou): Za scénou
 • 2006: Schrei Live (Křič live)

Klipografie

Externí odkazy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama