Říjen 2007

Eminem

22. října 2007 v 16:33 | matyáš kuřitka

Eminem

Život

Mathers se narodil v Saint Joseph ve státě Missouri v USA. Eminemův otec Marshall Mathers Junior opustil jeho matku Debbie Mathers-Briggs, když Eminemovi bylo 15 měsíců. Většinu dětství strávil stěhováním tam a zpět mezi Saint Joseph a okolím Detroitu v Michiganu. Z toho důvodu často střídal školy a měl tak problémy s hledáním přátel. Stával se také obětí šikany, jak ostatně popisuje v písni "Brain Damage".
Hlavním důvodem stěhování jeho rodiny byla chudoba, a tak často žili v ubytovnách, přivěsech nebo u příbuzných. V této době užívala Debbie léky na předpis (Vicodin a Valium) a Eminem později v písních a rozhovorech uvedl, že byla na těchto lécích závislá. Za to ho později zažalovala o deset milionů dolarů, nicméně neuspěla.
Když bylo Eminemovi 17 let, seznámil se na střední škole se svým budoucím nejlepším přítelem, Proofem, a také s Kimberly Ann Scott, svojí budoucí ženou. Když v roce 1995 otěhotněla, byla to pro Eminema motivace získat nahrávací smlouvu, aby mohl zaopatřit svoji rodinu. Dne 25. prosince 1995 se jim narodila dcera Hailie Jade. Roku 1996 pak Eminem vydal svoje první nezávislé album Infinite, to ale nezaznamenalo větší úspěch a Kim ukončila jejich vztah. Eminem se následně pokusil o sebevraždu předávkováním prášky. V roce 1999 se mu povedlo získat zpátky jak Kim, se kterou se vzali 14. června 1999, tak slávu po vydání alba The Slim Shady LP.
4. června 2000 se Eminem dostal do potíží, když nenabitou zbraní ohrožoval muže, který líbal jeho ženu. Byl odsouzen ke dvou rokům podmíněně. V době soudu se Kim pokusila o sebevraždu podřezáním žil. Eminem se chtěl dát rozvést, ale Kim přivedla celou věc před soud, kde požadovala odebrání dcery Hailie a deset milionů dolarů odškodného. Pár se nakonec dohodl mimosoudně a dal se znovu dohromady. To jim ale dlouho nevydrželo a na podzim roku 2001 se rozvedli s tím, že se o dceru budou starat střídavě. V letech 2003 a 2004 se Kim dostala do problémů s drogami a byla odsouzena na dva roky podmíněně.
Eminem s Kim se znovu vzali 14. ledna 2006 v Michiganu, nicméně už na počátku dubna se na veřejnost dostala zpráva, že se pár opět rozvedl. Eminem se v současné době stará jak o dceru Hailie, tak o její sestřenici Alainu, kterou adoptoval.

Kariéra

O rap se zajímal už jako dítě a vystupovat začal už ve čtrnácti letech, později se skupinou Soul Intent. V roce 1996 vydal svoje první nezávislé album Infinite, následované albem The Slim Shady EP v roce 1997. Hip hopová scéna si ho oblíbila pro jeho ojedinělý, komixový styl a také pro to, že je bílý.
Říká se, že Dr. Dre našel Eminemovo demo na zemi v garáži Jimmyho Iovinea, hudebního ředitele vydavatelství Interscope. Tohle demo sice Dr. Dre nepřesvědčilo, ale když Eminem získal druhé místo na Rap Olympics (rapová olympiáda) v roce 1997, Dr. Dre souhlasil se smlouvou.
Pod křídly vydavatelství Interscope vydal Eminem další album, The Slim Shady LP, které se stalo jednou z nejpopulárnějších nahrávek roku a bylo třikrát platinové. S popularitou alba ale přišel také rozruch kolem jeho kontroverzních textů. Ve skladbě "97 Bonnie and Clyde" popisuje Eminem výlet se svou dcerkou, při kterém se zbaví těl své ženy, jejího milence a jeho syna. Skladba "Guilty Conscience" zase končí pasáží, kde Eminem a Dr. Dre nutí muže zabít svou ženu a jejího milence.
Album The Marshall Mathers LP bylo vydáno v květnu 2000 a rychle se ho prodalo přes 2 miliony kopií. Singl z tohoto alba, "The Real Slim Shady", vyvolal rozruch tím, jak si Eminem dělal legraci z různých celebrit (Christina Aguilera, Fred Durst, Will Smith a další) a pomlouval je. V jiném singlu jménem "Stan", vypráví Eminem příběh o jeho fanouškovi, který je jím tak posedlý, že nakonec kvůli tomu, že mu Eminem neodpověděl včas na dopis, zabije sebe i svou těhotnou přítelkyni, podle vzoru jedné z písní na The Slim Shady LP.

Kontroverze

S enormní popularitou Eminemova čtvrtého alba se kontroverze okolo jeho osoby ještě rozrostla, hlavně poté, co bylo album nominováno na Grammy za Album roku. I když Mathers vždy prohlašoval, že se jeho texty nemají brát příliš vážně a že proti homosexuálům a ženám nic nemá, sdružení homosexuálů kvůli němu bojkotovalo předávání cen Grammy. Mathers na to zareagoval vystoupením s homosexuálem Eltonem Johnem, kdy spolu zpívali skladbu "Stan" a na konci se objali, aby tak ukázal, že proti homosexuálům nic nemá. To mnoho lidí sice šokovalo, ale všechny kritiky to rozhodně neumlčelo.
Poté co se Eminem proslavil, se začaly objevovat klasické vševědoucí životopisy různorodých kvalit, např. Shady Bizzness od jeho bývalého bodyguarda Byrona Williamse. Sám Eminem napsal v roce 2001 knihu jménem Angry Blonde, kde odhaluje emoce a záměry v pozadí textů z Marshall Mathers LP a popisuje svůj přístup k rapu.
Jako jeden z šesti členů rapové skupiny D12 se Eminem objevil na jejich albu Devil's Night, vydaném v roce 2001. Toto album bylo několikrát platinové.
Eminemovo páté album The Eminem Show bylo vydáno v létě 2002. Jednou ze skladeb je "Without Me", kde Eminem dělá urážlivé poznámky o chlapeckých skupinách, Mobym, Lynne Cheney a dalších.
Dne 19. listopadu 2003 přilila olej do ohně tiskové konference časopisu The Source a páska na ní přehraná. Na kazetě z roku 1988 byl Mathersův freestyle rap, ve kterém urážel černošky a označil je za hloupé v porovnání s bílými. Tuto nahrávku údajně pořídil poté, co se rozešel se svou černošskou přítelkyní.
Tajná služba Spojených států 8. prosince 2003 přiznala, že prověřovala tvrzení, že Mathers ohrožuje prezidenta Spojených států, poté co skladba "We as Americans" unikla neoficiálně na Internet. Problémem byl text: Fuck money/I don't rap for dead presidents/ I'd rather see the president dead/ It's never been said, but I set precedents (Seru na peníze/Nerapuju pro mrtvý prezidenty/Radši bych viděl prezidenta mrtvýho/Nemluví se o tom, ale já vytvářím precedensy).
V roce 2004, Eminem natočil video "My Band" s D12. Kontroverzní skladba byla odpovědí časté označování medií D12 jako Eminemovy kapely. Video obsahuje množství parodií, včetně známého incidentu Janet Jackson o přestávce Super Bowlu.
Dne 12. října 2004, týden po uvedení "Just Lose It", prvního videa a singlu z nového alba Encore, volal Michael Jackson do jedné Los Angeleské radiové show, aby vyjádřil svůj nesouhlas v videem, které paroduje Jacksonova obvinění ze zneužívání nezletilých, jeho plastiku nosu a incident, při kterém Jacksonovi chytly vlasy během natáčení reklamy na Pepsi v roce 1984. MTV pokračovala ve vysílání videa a "Just Lose It" se stalo nejžádanějším klipem. CEO časopisu The Source Raymond "Benzino" Scott, chtěl nejen zastavit vysílání klipu, ale i odstranění skladby z alba a veřejnou omluvu Jacksonovi.
Týden před prezidentskými volbami, 26. října 2004, vydal Eminem na Internetu videoklip své skladby "Mosh". Skladba je velmi silně zaměřená proti G. W. Bushovi, s texty jako fuck Bush (serte na Bushe) a this weapon of mass destruction that we call our president (ta zbraň hromadného ničení, které říkáme náš prezident). Ve videu shromažďuje Eminem armádu lidí prezentovaných jako oběti Bushovy administrativy a vede je k Bílému domu. Nakonec ale vyjde najevo, že se chtějí pouze zaregistrovat k volbám, a videoklip končí nápisem "VOLTE v úterý 2.11.".

Dr. Dre, Eminem a Xzibit vs. Canibus a Jermaine Dupri

Ve skladbě "Say What You Say" z alba The Eminem Show urazil Dr. Dre Jermaine Dupriho větou Fuck Jermaine … over 80 million records sold/And I ain't had to do it with 10 and 11 year olds (Seru na Jermaina … přes 80 milionů prodaných nahrávek/a to dokážu bez 10-ti nebo 11-tiletejch děcek). Odkazoval tak na Dupriho nahrávací společnost, která vydělala miliony na dětských rapových hvězdách jako Kris Kross a Lil Bow Wow. Eminem a Xzibit urazili podobně Dupriho (a Canibuse) na mixu DJe Kay Slay, kde Eminem rapuje I gave Jay-Z a beat for free, you want one - tell me, unless you're canibitch, then you get Dr. Dre's fee. Dupri odpověděl obviněním Dr. Dre, že si přivlastňuje cizí zásluhy - I know you don't do half the work in the studio, plus your little niggas play with your booty hole, a také urážkou Eminema větou I left you out deliberately, you know why, to me you're like a character in Disney world, known for dissin' pop groups and Justin's ex-girl, shit, ain't no one take you seriously.

Eminem vs. Benzino

V roce 2003 bostonský rapper Benzino vydal skladbu s textem You're the rap David Duke/The rap Hitler… I'm the rap Malcolm, the rap Martin (Seš rapovej David Duke/Rapovej Hitler… Já jsem rapovej Malcolm, rapovej Martin Luther King), namířenou proti Eminemovi. Eminem zareagoval rychle a nazval Benzina "83-letým umělým Al Pacinem". Benzino popisoval v rozhovorech, že se bojí toho, že Eminemova sláva je počátkem konce afro-americké dominace v hip-hopu. Také Eminema spojil s konzumností moderního hip-hopu a stěžoval si, že už musí rapovat jen žvásty, protože to od něj posluchači chtějí, ale Eminem přitom může rapovat o hlubokých osobních problémech a pocitech. Někteří lidé obviňují Benzina, že se hádkami s Eminemem snaží jen přilákat pozornost na sebe.

Eminem vs. Everlast

Na albu Dilated Peoples urazil hip-hopový/rockový zpěvák Everlast Eminema, který odpověděl skladbou "I Remember", kde na něj poněkud kontroverzně zaútočil přes jeho náboženství, Islám. Everlast zareagoval skladbou "Whitey's Revenge", Eminem pak singlem "Quitter", se spoustou nadávek a účastí D-12.

Eminem a 50 Cent vs. Ja Rule

Původ rivality mezi Eminemem a Ja Rulem není znám jistě. Podle MTV vše začalo poté, co Ja Rule a šéf jeho vydavatelství, Irv Gotti, fyzicky napadli 50 Centa. Poté co Ja Rule urazil Eminema v jedné skladbě, odpověděli Eminem a 50 Cent opět mixem od DJe Kay Slay - Irv Gotti, too much Bacardi in his body/You ain't a killer, you a pussy/ That ecstasy got you all emotional and mushy/Bitches wearing rags in photos/Ja's word being quoted/In The Source, stealing Pac's shit like he just wrote it. Eminem se také objevil na mixu od DJe Green Lantern společně s Busta Rhymes a urazili Ja Rulea, Murder Inc. (Gottiho a Ja Ruleovo vydavatelství), Benzina a Royce Da 5'9". Ja Rule odpověděl textem Em, you claim your mother's a crackhead/ And Kim's a known slut/ So what Hailie's gonna be when she grows up? (Eme, tvrdíš, že tvoje matka je feťačka/A Kim je známá děvka/Tak co asi bude z Hailie, až vyroste?). Eminem vzápětí nahrál skladbu "Doe Rae Me" ("Hailie's Revenge") se svoji dcerou Hailie a D12, kde si mimo jiné dělají legraci z Ja Rulovy postavy, když Hailie říká Daddy is Ja Rule bigger than me? No honey you guys are the same size. (Tati, je Ja Rule větší než já? Ne, zlato, jste oba stejně velcí.).

Konec kariéry?

Na začátku roku 2005 se objevily spekulace o tom, že po pěti letech hodlá Eminem ukončit svou kariéru. Nasvědčovala tomu informace o albu The Funeral, které by mělo být vydáno na konci roku 2005 a mezi největšími hity by se měly objevit také některé nové skladby, ve kterých se Eminem rozloučí se svými 3 osobnostmi, za které v minulosti rapoval (Eminem, Slim Shady, Marshall Mathers).
V červnu 2005 se v mediích objevily informace od zdrojů z rapperova okolí, podle kterých se Eminem skutečně chystá skončit s kariérou a dál se věnovat pouze produkování nahrávek a řízení své společnosti. Album Encore by tak bylo jeho poslední. Mohl by se věnovat více své dceři a neteři, případně by mohl pokračovat v započaté herecké kariéře. Eminem sám k tomu prostřednictvím MTV News prohlásil, že odejít nehodlá, ale možná si dá na chvíli přestávku, aby se mohl věnovat produkování.
Nicméně v srpnu 2005 po skončení jeho amerického turné Anger Management Tour Eminem zrušil vyprodané koncerty následného evropského turné kvůli vyčerpání a zdravotním problémům. Údajně také nastoupil léčbu pro odvykání závislosti na prášcích na spaní. Eminem pak skutečně na začátku prosince 2005 vydal album Curtain Call s jeho největšími hity a třemi novými písněmi, což by mohlo naznačovat závěrečné bilancování a konec kariéry. V písni When I'm Gone se Eminem věnuje vztahu se svou dcerou, zmiňuje také problém s prášky na spaní. Věty na konci písně I turn around, find a gun on the ground / Cock it, put it to my brain / Scream "Die Shady" and pop it (Otočím se, zvednu ze země pistoli / Natáhnu ji, dám si ji k hlavě / Zařvu "Chcípni Shady" a vystřelím) naznačuje, že se Eminem jako Slim Shady už nevrátí.
V den vydání alba Curtain Call, 6. prosince 2005, Eminem popřel, že by v branži končil, ale opět potvrdil informaci o přestávce - "Můj život je teď v bodě, kdy nevím, kam se má kariéra ubírá... ...Proto jsme album nazvali Curtain Call, protože může být poslední. Prostě to nevíme."
Eminem se na podzim 2006 podílel na singlu Smack That zpěváka Akona, který prohlásil, že Eminem nekončí a chystá nové album. To by se mělo objevit na konci roku 2007. V prosinci 2006 vydal Eminem album The Re-Up - kompilaci, která sloužila hlavně pro uvedení nových rapperů v Shady Records (Stat Quo, Ca$his a Bobby Creekwater).

Videoklipy

 • The Slim Shady LP:
  • Just Don't Give A Fuck
  • Role Model
  • My Name Is…
  • Guilty Conscience
 • The Marshall Mathers LP:
  • The Real Slim Shady
  • The Way I Am
  • Stan
 • Devil's Night (s D12):
  • Shit On You
  • Purple Pills
  • Fight Music
 • The Eminem Show:
  • Without Me
  • Cleaning Out My Closet
  • White America
  • Sing For The Moment
  • Superman (pouze na DVD 8 Mile)
 • 8 Mile O.S.T.:
  • Lose Yourself
 • D12 World (s D12):
  • My Band
  • 40 Oz.
  • How Come
  • Git Up
 • Encore:
  • Just Lose It
  • Mosh
  • Like Toy Soldiers
  • Mockingbird
  • Ass Like That
 • Curtain Call:
  • When I'm Gone
 • The Re-Up:
  • You Don't Know

Tokio Hotel

22. října 2007 v 11:39 | matyáš kuřitka

Tokio Hotel

Tokio Hotel
Založeno2001
Žánr:RockPop
Oficiální stránka:http://tokiohotel.de/
Zakládající členové
Zpěv:Bill Kaulitz
Kytara:Tom Kaulitz
Bass kytara:Georg Listing
Bubny:Gustav Schäfer
Současní členové
Zpěv:Bill Kaulitz
Kytara:Tom Kaulitz
Bass kytara:Georg Listing
Bubny:Gustav Schäfer
Tokio Hotel je německá poprocková teenagerská hudební skupina z Magdeburgu, široce oblíbená mezi -náctiletými dívkami.
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

Historie skupiny

Počátky

Dvojčata Bill Kaulitz (narozen 1. září 1989) a Tom Kaulitz (narozen deset minut před svým bratrem) začala vystupovat od svých devíti let. V roce 2001 se na svém představení v Magdeburku seznámili s Gustavem Schäferem (narozen 8. září 1988) a Georgem Listingem (narozen 31. března 1987). Jejich podobný hudební vkus vedl k vytvoření skupiny 'Devilish' (Ďáblíci). V roce 2003 se se skupinou seznámil hudební producent Peter Hoffmann, jelikož Bill postoupil do finále německé soutěže StarSearch a brzy došlo k podpisu smlouvy se Sony BMG v Hamburku. Od té doby jsou známi jako 'Tokio Hotel' (význam: 'Tokio' vyjadřující živé a pulsující město Tokio a 'Hotel' vyjadřující, že kapela neustálé objíždí zemi za koncerty). Za pomoci profesionálů Bill spolunapsal většinu písniček z jejich alba Schrei (Křič).

Kariéra

Bill Kaulitz Bill Kaulitz
Videoklip jejich debutového singlu Durch den Monsun (Skrz monzun) se v německých televizích objevil v červenci 2005. Poté skupina rychle získala velké množství fanoušků. 20. srpna se písnička objevila na 15. pozici v německé hitparádě, 1. místa dosáhla o šest dní později, 26. srpna. Na první místo se vyšplhala také v rakouských hitparádách. V zemích Střední Evropy zaznamenal Tokio Hotel úspěch s asi půlročním odstupem. Album Schrei (Křič) bylo uvedeno v září 2005 a záhy i stejnomenný videoklip. Na začátku roku 2006 se pak objevil jejich třetí videoklip Rette Mich (Zachraň mě). Tato verze písničky se liší od té, která se původně objevila na jejich prvním albu, a to pro změnu Billova nyní již popubertálního hlasu a také pro instrumentální odlišnosti. I Rette Mich se vyhoupl na první místo v žebříčcích. V létě 2006 vyšel (zatím pouze v Německu) čtvrtý videoklip Der letzte Tag (Poslední den) spolu s pátým Wir schliessen uns Ein (Zavíráme se), který na Der letzte Tag volně navazuje. Na začátku roku 2007 vyšel nový videoklip jménem Übers Ende der Welt (Za konec světa) , který startuje kariéru pro nové album s názvem Zimmer 483". Dalé v českých hitparádách nastoupí klip "Spring Nicht" ,který je jako třetí na nové desce.

Popularita a kritika

Tokio Hotel jsou široce oblíbení mezi náctiletými děvčaty po celé Evropě, z velké míry kvůli spornému sexappealu vedoucího zpěváka skupiny - Billa Kaulitze, který se důsledně stylizuje zvláštně, ale originálně - někteří tvrdí, že napodobuje zpěváka Briana Molka (Placebo). Někteří dokonce tvrdí, že je mánie okolo Tokio Hotel tak intenzivní, jako u Beatles. Existují spory ohledně Billova androgynního zjevu (dlouhý netradiční barvený střih vlasů, černé lesklé nehty, nekonvenční šatník), přestože mladý Kaulitz prohlásil, že je jednoduše umělec, který se vyjadřuje prostřednictvím své hudby stejně jako skrze svůj podivný výběr oblečení. Členové skupiny byli také kritizováni za svůj věk a nezkušenost a jsou podezíráni, že je jejich hudba kompletně složena a připravena jejich producentem.

Diskografie

Singly

 • 2005: Durch den Monsun (Skrz monzun), Německo: #1
 • 2005: Schrei (Křič), Německo: #5
 • 2006: Rette mich (Zachraň mě), Německo: #1
 • 2006: Der letzte Tag (Poslední den), Německo: ?
 • 2007: Übers Ende der Welt (Přes konec světa), Německo
 • 2007: Spring nicht (Neskákej), Německo
 • 2007: Scream (Křič), Německo: ?

Alba

 • 2005: Schrei (Křič), Německo: #1
 • 2006: Schrei: So laut du kannst (Křič: Jak nejhlasitěji dokážeš) - rozšířená verze, Německo: #1
 • 2007: Zimmer 483
 • 2007: Scream (vychází 21. 5. 2007)

DVD

 • 2005: Leb' die Sekunde (Žij sekundou): Za scénou
 • 2006: Schrei Live (Křič live)

Klipografie

Externí odkazy


Chinaski

22. října 2007 v 11:36 | matyáš kuřitka

Chinaski (hudební skupina)

Chinaski
PůvodPraha
ZeměČeská republika
Období činnosti1987 - současnost
Žánr(y)Pop
ČlenovéMichael Malátný
Pavel Grohman
František Táborský
Ondřej Škoch
Štěpán Škoch
Petr Kužvart
Bývalí členovéPeter Rajchert
Jiří Seydler
Web[1]
Chinaski je česká popová skupina, která vznikla v roce 1987 jako Starý hadry, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný). Do kapely v roce 1989 přichází dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, dlouholetý frontman Peter Rajchert a Jiří Seydler. Rok 1994 přináší kapele změny - pod vlivem Charlese Bukowského se přejmenovávají na Chinaski a vychází jim stejnojmenné debutové album. V září 1995 byl k písni Pojď si lehnout natočen první videoklip skupiny. Jeho režie se ujal Jan Hřebejk.
Druhá deska Dlouhej kouř (1997), jejíž stejnojmenný singl je nejhranější písní v rádiích, přináší kapele velkou popularitu i několik nominací na Ceny akademie. V roce 1997 se točí druhý videopklip Chinaski Podléhám a režie se tentokrát ujal Vladimír Michálek. 25. května 1998 obdrželi Chinaski zlatou desku za 27 tisíc prodaných alb Dlouhej kouř.
V dubnu roku 1999 vychází pilotní singl z nové desky. Jmenuje se 1. Signální. V roce 2000 odešel Petr Rajchert a za mikrofonem ho nahradil Michal Malátný. Skupina je nominována na Výroční cenu České akademie populární hudby jako skupina roku, ale je těsně třetí. Chinaski natáčí další desku, už čtvrtou v pořadí, která se jmenuje Na na na a jiné popjevky. Singlovka Klára je po prvním týdnu 14. nejhranější skladbou v českých rádiích.

Nástrojové obsazení

Diskografie


Šárka Vaňková

22. října 2007 v 11:34 | matyáš kuřitka

Šárka Vaňková

Šárka Vaňková (* 30. října 1987 Chrudim) je česká zpěvačka proslavená především díky soutěži Česko hledá SuperStar. V listopadu roku 2004 vydala debutové album Věřím náhodám a v červnu 2006 další Teď a tady. Kromě zpívání si zahrála v teenagerovském filmu Panic je nanic, natočila svůj vlastní pořad, který si i sama moderovala a jiné.

Vystoupení v pořadu Česko hledá SuperStar

kolo, skladba, nejznámější interpret skladby

Diskografie

Sólová alba

 • Věřím náhodám (2004)
 • Teď a tady (2006)

Jiné

 • Česko hledá SuperStar top 10 (2004) - píseň I´m with you
 • Standa 001 (album Standy Dolínka) (2004) - píseň Sen
 • SuperVánoce (2005) - píseň Silent Night

Externí odkazy


Fort Minor

22. října 2007 v 11:29 | matyáš kuřitka

Fort Minor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Skočit na: Navigace, Hledání
Fort Minor
Původ:Los Angeles
Období činnosti:2004 - současnost
Žánr(y):Hip hop
Rapcore
Vydavatelství:Machine Shop Recordings
Warner Bros. Records
Současní členové:Mike Shinoda
Dřívější členové:
Web:http://www.fortminor.com
---???
Fort Minor je americká hip-hopová skupina.
Hlávním členem této skupiny je Mike Shinoda. Vydala jedno debutové album s názvem The Rising Tied. Skupina vznikla z Shinodovy touhy po větší anonymitě, nechtěl, aby deska byla na trhu pod jeho jménem. A tak se dohodl se skupinami jenž se s ním podílely na písních, aby vyšlo pod názvem skupiny Fort Minor.
Na písních na tomto albu se podílely tyto skupiny a interpereti: Common, Styles of Beyond, Black thought, Kenna, John Legend, Jay-Z, Brad Delson a zpěvačka Holly Brook.

Související články


Linkin Park

22. října 2007 v 11:26 | matyáš kuřitka
Původ:Los Angeles
Období činnosti:1996 - současnost
Žánr(y):Nu Metal
Rapcore
Vydavatelství:Warner Bros.
Machine Shop Recordings
Současní členové:Chester Bennington - zpěv
Mike Shinoda - MC, klávesy, sampling, kytara
Joe Hahn - DJ, sampling
Brad Delson - kytara
Rob Bourdon - bicí
Dave Farrell - baskytara
Dřívější členové:Scott Koziol
Kyle Christener
Mark Wakefield
Web:www.linkinpark.com
---???
Linkin Park je americká skupina hrající širokou škálou hudby, od popu a ploužáků po tvrdý nu-metal. Kritici je přisuzují k nu-metalu, ale oni proti tomu ze začátku bojovali a nechávali se slyšet, že nu-metal nehrají, ale kritici pokračovali a tak se Linkin Park přestali bránit. V současné době patří mezi nejoblíbenější americké skupiny.
/<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

Vznik a vývoj skupiny

První zakladatelé této skupiny Michael Kenji Shinoda a Bradford Philip Delson. Bydleli poměrně blízko sebe v Agoura Hills, chodili spolu na školu, ale každý mířil jiným směrem co se týče hudebního stylu. Mike žil hip hopem a Bradovi se líbil metal. Jednou se oba ocitli na jednom koncertu kde skupiny smíchali různé styly dohromady(společný koncert kapel Anthrax a Public enemy), což se jim velmi zalíbilo. Tehdy se datoval rok 1996). Mike s Bradem se dali dohromady s dalšími budoucími členy Joem Hahnem a Robem Bourdonem. Postupně se k nim přidal David "Phoenix" Farrell a Mark Wakefield. Kapela se tehdy jmenovala Xero a podařilo se jim nahrát první demo nahrávku obsahující 4 písně.
Mike se přes známé dozvěděl o Chesterovi Benningtonovi ze skupiny Grey Daze, která byla v té době dost populární ve Phoenixu a poblíž po Arizoně. Chester měl navíc smlouvu na psaní svých vlastních písniček a spoustu zkušeností, díky kterým vůči němu cítil Mike respekt. Mike poslal Chesterovi demo, do kterého Chester nahrál svůj hlas. Chester tehdy zmeškal díky nahrávání svou narozeninovou oslavu. Když poté pustil nahrávky Mikeovi rovnou do telefonu, z Mikea úžasem vypadlo: "Chlape, jestli jsi jen z poloviny tak dobrej, jako tvůj hlas, máš job ". Chester následující den vyrazil do L.A. z Phoenixu a stal se členem kapely.
Hybrid Theory, (volně přeložitelné jako spojení teorií), právě tak se po jeho příchodu pojmenovali. Bohužel se jedna skupina takto jmenovala a jim nezbývalo, než přemýšlet nad něčím jiným. Došli tehdy na název Lincoln Park- což je park který je snad v každém americkém městě. Ale později zjistili, že na toto jméno si nemohou založit internetové stránky, jelikož tato doména byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Po natočení klipu One Step Closer 24. října 2000 vyšla i debutová deska, která se rychle vyhoupla na přední příčky prodejnosti a zajistila tak Linkin Park obrovský úspěch.
Po úspěšném světovém turné, kdy Linkin Park odehráli skoro každý den nějaké vystoupení, se vrátili do studia, aby zkompletovali materiály, které natočili během turné. Nepoužili je ale k sestavení dalšího řadového alba, ale desky remixů, pojmenované Reanimation, která vyšla v roce 2002. Album neslo název Reanimation a kritici jej hodnotili jako jednu z nejlepších remixových desek poslední doby.
V atmosféře všeobecného očekávání nové desky pokračovali Linkin Park v koncertování a současně pracovali na materiálu pro novou desku. V prosinci 2002 se skupina přesunula do studia, kde zkompletovala veškerá natočená dema a začala s nahráváním. Konečný produkt, deska jménem Meteora, vyšla 25. března 2003. Téměř okamžitě obsadilo přední místa prodejnosti a do současné doby se prodalo více než 11 milionů nosičů.
Souběžně s vydáním nové desky se Linkin Park opět vydali na celosvětové turné, po němž následoval i jejich "vlastní" Projekt Revolution, který má za cíl spojit na jednom koncertním turné co nejvíc různorodých umělců. Místo příprav na další desku se Linkin Park rozhodli odložit na chvíli hudební projekty stranou a užít si volný čas s rodinou a přáteli. Do toho ale přišla nabídka MTV zůčastnit se společného projektu s americkým rapperem Jay-Z. Tomuto stylu se říká mash-up, a jeho principem je spojování různých skladeb do jedné.
Album Collision Course, výsledek této spolupráce, vyšlo v listopadu 2004. K albu bylo přiloženo i DVD se záznamem živého provedení skladeb v Losangeleském Roxy Theatre. Po tomto projektu se Linkin Park začali naplno věnovat charitativnímu projektu Music for Relief, jež měl za cíl pomoci Jihovýchodní Asii postižené ničivou vlnou tsunami v prosinci 2004. Na podporu tohoto projektu byl také uspořádán benefiční koncert, na kterém kromě Linkin Park vystoupili i Nou Doubt, Jay-Z a další.
Po tomto období oddechu Linkin Park sice začali s přípravami na nahrávání další desky, ale veškerý postup zbrzdilo zrušení smlouvy s nahrávací společností Warner Bros. Oficiálním stanoviskem skupiny bylo, že koncern nezajišťuje umělcům dostatečnou finanční podporu. Tento spor se podařilo urovnat až na podzim roku 2006.
V této době se Mike Shinoda rozhodl zkusit štěstí i s daleko více hiphopově orientovanou tvorbou, soustředěnou do jeho vedlejší projektu s názvem Fort Minor. Vydal s ním jedno album, pojmenované The Rising Tied, po němž následovalo i koncertní turné. Na tomto projektu se hudebně podílel i Joe Hahn a pozici neoficiálního poradce převzal Brad Delson.
V polovině roku 2006 už skupina začala naplno pracovat na materiálu pro novou desku. Jako producenta si vybrali Ricka Rubina, který dříve pracoval například s Beastie Boys, Metallicou a Red Hot Chilli Peppers. Podle skupiny byla hlavním impulsem právě k tomuto výběru "snaha vymanit se z nu-metalové škatulky, do které nás dosadili hudební kritici." Výsledkem práce, která trvala bezmála čtrnáct měsíců, se stala deska Minutes To Midnight, která vyšla 15. května 2007.

Styl hudby

Linkin Park hrají hudbu, která se dá shrnout jako mix rapu, hip-hopu, rocku ,metalu a elektroniky. Občas jsou kritizováni za to, že se snaží svůj styl připodobňovat ke střednímu proudu.

Členové

Koncert skupiny, Praha 2007 Koncert skupiny, Praha 2007

Diskografie

Pro členy LP Underground vychazí každý rok speciální cd s nevydanými hity

Videoklipy

Velká část videoklipů Linkin Park je režírována Josephem Hahnem. Některé videa získala po světě mnoho ocenění.
Hybrid Theory
 • One Step Closer
 • Crawling
 • Papercut
 • In The End
 • Points Of Authority (původně určené jen pro DVD Frat Party at the Pancake Festival)
Reanimation
 • Pts.Of.Athrty (Points of Authority remix)
Meteora
 • Somewhere I Belong
 • Faint
 • Numb
 • From the Inside
 • Breaking The Habit
Collision Course
 • Numb/Encore

Minutes to Midnight
 • What I've Done
 • Bleed It Out
 • Shadow Of The Day

Cover verze

Skladba Numb, původně z alba Meteora, byla předělána jako Numb/Encore americkým rapperem Jay-Z, dále jako Encore/Curtains Down americkými rappery Eminemem a 50 Centem a také byla nazpívána jako "unplugged" verze slavnou popovou zpěvačkou Jamelií.
Skladba One Step Closer z alba Hybrid Theory byla nazpívaná slavnou zpěvačkou Gwen Stefani z kapely No Doubt, vznikla z toho poněkud zvláštní, ale přesto velmi zajímavá skladba, v níž je zpěvaččin hlas doprovázen pouze akustickou kytarou.

Externí odkazy

Wikimedia Commons nabízí multimediální obsah k tématu:

Cizojazyčné stránky:

České stránky:


Snoop Dogg

22. října 2007 v 11:22 | matyáš kuřitka
Calvin Cordozar Broadus Jr.
Význam:
Narození
Datum:20. října 1971
Místo:USALong Beach, Kalifornie
Calvin Cordozar Broadus, Jr. (*20. října 1971 Long Beach, Kalifornie) je americký umělec známý pod mnoha uměleckými jmény, například Snoopy Doggy Dogg, Niggaracci či The Doggfather.
Je to černošský raper, nahrávací producent a herec, kterému se říká král MC's hip-hopové scény západního pobřeží USA. Svými frázemi je široce známý. Příkladem je "fo' shizzle, ma nizzle,", což v angličtině znamená "for sure, my nigga." Tento styl slangu se poprvé objevil už u Frankieho Smitha a skupiny The Gap Band v osmdesátých letech, ale zpopularizoval jej E-40.
Jeho matka ho pojmenovala "Snoopy", protože jako dítě rád kreslil karikatury. Později, když začal nahrávat si dal pseudonym Snoopy Doggy Dogg. To mu vydrželo do roku 1996, kdy se přesídlil k labelu Death Row Records a začal používat jméno Snoop Dogg, které používá dodnes.Znamení: Váhy Životopis:Snop Dogg je nejen hvězdou hip-hopové a rapové hudby, ale také hercem, který má na kontě již spoustu celovečerních filmů a několik televizních pořadů. Momentálně vystupuje ve své vlastní show Doggy Fizzle Televizzle na stanici MTV a nedávno si zahrál ve filmu Mládí v trapu. V roce 1993 vydal své debutové album Doggystyle, kterého se prodalo přes 1,5 milionu kopií. Jeho zatím posledním studiovým albem je cd s názvem R And G (Rhythm And Gangsta) (2004).
Kromě toho přispěl svými písněmi na soundtracky k filmům jako Mizerové 2, Charlieho andílci: Na plný pecky, Dr. Dolittle 2 a Nežádej svůj poslední tanec. V roce 1998 se vrhnul na herectví a debutoval malou rolí ve filmu Half Baked. Postupem času se objevil v mnoha filmech včetně Tvrďák, Training Day, The Wash nebo Bones, ve kterém si zahrál svou první významnější hlavní roli. Svůj hlas propůjčil postavě Ronnieho Rizzata ve filmu Malibu's Most Wanted. V brzé době jej čeká role v remaku slavné komedie Připoutejte se, prosím! s názvem Soul Plane.

Raper Snoop Dogg se ve skutečnosti jmenuje Calvin Brodaus. Svou přezdívku získal podle psíka Snoopyho ze seriálu Peanuts. Dětství strávil v L.A. s matkou a dvěma nevlastními bratry. Na střední škole hrál basketbal a rapoval se svým kamarádem Warrenem Griffinem, později známým pod zkratkou Warren G. Kromě toho začal prodávat drogy a tři roky po ukončení školy se střídavě motal mezi ulicí a vězením. Warren pak jednoho dne přehrál Snoopyho nahrávky svému bratrovi, kterým náhodou nebyl nikdo jiný, než patron rapu Dr. Dre. Díky spolupráci s ním si Dogg velice rychle získal reputaci a svým debutovým albem Doggystyle vystřelil roku 1994 do nebývalé výšky. Posbíral několik cen, umístil v žebříčcích několik hitových singlů a podepsal smlouvu s Death Row Records, což se později ukázalo jako chyba. Firma měla problémy se zákonem a jejího šéfa zavřeli; Snoop se za docela ošklivého dusna vyvázal z kontraktu a po tříletém intermezzu pod labelem Priority/No Limit skončil u MCA. Tam dostal přidělený vlastní podlabel - Doggy Style Records, u kterého právě vydává svoji v pořadí už šestou studiovou desku. "Paid the Cost to Be the Boss" (Zaplatil jsem za to, abych se stal šéfem) vychází 19. listopadu a představí se na něm celá kupa spolupracovníků, počínaje slavnou producentskou dvojicí The Neptunes a konče Lennym Kravitzem a Jayem Z. "Bude to nejspíš jedna z nejlepších vydaných desek vůbec," říká Dogg, "ať už se jí prodá sedm nebo osm milionů, sedm nebo osm tisíc. Je to o kreativitě a o tom, že jsem pro změnu udělal desku, jakou jsem chtěl." Do šéfování vlastního labelu se Snoop vrhnul s bezmezným nadšením. První album, které pod svou vlajkou vydal, nese dlouhý název "Snoop Dogg Presents ... Welcome to Tha House, Vol. 1". "Je to soundtrack životního stylu," prohlašuje raper odhodlaně. "Rozhodli jsme se, že dáme dohromady desku, která poskytne lidem šanci vidět, slyšet a dotknout se mejch umělců dřív, než vyrukují se svými sólovými projekty. Chtěl jsem, aby tam byli sami za sebe a zároveň se mnou. Aby si svět mohl říct: Tohle je talentovanej label a tohle jsou talentovaný umělci." Snoop se teď úporně snaží mít toho pod kontrolou co nejvíc. Sám si řídí práce ve studiu i natáčení klipů. Kromě toho přestal pít alkohol a kouřit marihuanu (mluvíme o člověku, který byl letos časopisem High Times oceněn jako Hulič roku) a prohlásil to za svůj nejlepší životní tah. "Už je mi třicet. Mám tři děti. Máma, bráchové, umělci, rodina, přátelé. Ti všichni mě potřebujou. Závisejí na mě," tvrdí hubený workoholik. "Vedu negry do bezpečí už pět, šest let. Teď zpomaluju. Dovedu je tam."
Podle serveru Soundscan prodal "Snoopy" přes 18,5 miliónů alb a je to jeden z mála raperů, který vyhrál cenu Best Rap.

Aneta Langerová

19. října 2007 v 12:33 | matyáš kuřitka
24.9.2007 - PONDĚLÍ
Aneta vyráží na turné. Víme, jaké bude. (Novinky >>)
19.9.2007 - STŘEDA
Aneta bude 20.9. v Inboxu na TV Óčko od 17:00 do 18:00 hod. (Vystoupení >>)
15.9.2007 - SOBOTA
Přidán nový videoklip Anety - Podzim, který měl včera premiéru na TV Óčko a dnes bude představen v Esu (Videoklipy >>)
15.9.2007 - SOBOTA
Přidána tisková zpráva k projektu Světluška, který podporuje Aneta (Zprávy >>)
31.8.2007 - PÁTEK
Přidány rozhovory z Musicserveru a Hospodářských novin (Rozhovory >>)
30.8.2007 - ČTVRTEK
Pražská kytarovka Roe-Deer na podzim doprovodí jako speciální host Anetu Langerovou na turné (Novinky >>)
10.8.2007 - PÁTEK
Aneta bere na turné bubeníka z Anglie a další informace o turné (Zprávy >>)
11.7.2007 - STŘEDA
Přidány termíny a místa koncertů ANETA TOUR ´07, které se uskuteční v září a říjnu letošního roku (Koncerty >>)
6.7.2007 - PÁTEK
Na TV Óčko bude v pořadu Breakout reportáž z Akropole. Koukejte se dnes od 16 hodin.
2.7.2007 - PONDĚLÍ
Přidaná makrorecenze Anetina CD Dotyk z Musicserveru (Recenze >>) a dále byly přidány data festivalů, kde bude Aneta vystupovat (Koncerty >>) a v neposlední řadě byl přidán nový rozhovor ze serveru SuperBeat.cz (Rozhovory >>)
6.6.2007 - STŘEDA
Dnes se Aneta zúčastní slavnostního otevření kavárny POTMĚ na Ovocném trhu (za Stavovským divadlem). Otevřeno bude od 6. do 13. června denně od nevidim do nevidim (10:00 - 22:00 hod.). Dále upozorňuji na rozhovory s Anetou (7.6. - Bravo Girl; 7.6. - Yellow; 7.6. - Sweet 17).
28.5.2007 - PONDĚLÍ
Přidány nové termíny vystoupení Anety v TV a Rádiu, dále upozorňuji na rozhovory s Anetou (28.5. - Týždeň SK; 31.5. - Bravo; 1.6. - Rock a Pop; 1.6. - Report)... (Vystoupení >>)
25.5.2007 - PÁTEK
Byly přidány další nové rozhovory s Anetou z různých magazínů a novin z tohoto týdne - Instinkt (zde >>); Magazín MFDNES (zde >>); Magazín LN (zde >>); Magazín Blesku (zde >>); Další články můžete najít v sekci články a rozhovory (zde >>)
20.5.2007 - SOBOTA
Byla přidána první recenze nového CD Anety ze serveru iDnes... (Recenze >>)
19.5.2007 - SOBOTA
Byl přidán nový článek o novém CD Dotyk, kde Aneta komentuje jednotlivé písně... (Média >>)
Do galerie byly přidány nové fotografie z CD Dotyk... (galerie >>)
Aneta bude odpovídat na vaše dotazy v pondělí od 14:00 na iDnes... (iDnes >>)
28.6.2006 - STŘEDA
V neděli proběhlo na Kavčích horách vyhlášení ankety Jetix Kids Awards tzv. "Dětský Oskar". V kategorii Nejlepší zpěvačka zvítězila Aneta Langerová... (zprávy >>)
24.6.2006 - SOBOTA
Nejdříve bych chtěl připomenout, že dnes dávájí na ČT1 od 13:30 záznam části koncertu Anety z Masarykova náměstí v Říčanech ze září 2005.
24.6.2006 - SOBOTA
Upřesnění k MFF - Aneta Langerová zazpívá 2. července na Koncertu pro Světlušku na 41. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. S Anetou Langerovou, patronkou projektu Světluška, vystoupí nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji jejich talentu. Koncert se uskuteční od 19 hodin pod širým nebem na Divadelním náměstí, pořádá jej Nadační fond Českého rozhlasu za podpory MFF Karlovy Vary.
24.5.2006 - ÚTERÝ
Den pro Světlušku v rámci 41. ročníku MFF KV, jehož součástí bude koncert patronky projektu Anety Langerové a jejích hostů, ale také Kavárna potmě, kde chce Světluška představit nevidomé trochu jinak.
13.5.2006 - SOBOTA
Byly zaktualizovány koncerty Anety na léto... (koncerty >>)
4.5.2006 - ČTVRTEK
V květnovém čísle Reportu vychází rozhovor s Anetou...
23.4.2006 - NEDĚLE
Reportáž z koncertu ve Špindlu na idnesTV, kde je i rozhovor s Anetou... (reportáž >>).
20.4.2006 - ČTVRTEK
TV Óčko bude vysílat v reprízách od pátka do neděle záznam z koncertu Anety ve Špindlu... (koncerty >>).
13.4.2006 - ČTVRTEK
Byl přidán nový článek o chystaném albu a letních festivalech Anety (články >>).
3.4.2006 - PONDĚLÍ
Přímý odkaz na chat s Anetou a na soutěž je zde.
31.3.2006 - PÁTEK
V pondělí 3.4. proběhne od 13 do 14 hodin chat s Anet na stránkách firmy Apple. Zároveň zde bude v pondělí (3.4.) od 10 hodin probíhat soutěž o iPod Aneta. O spolupráci Anety s firmou Apple bylo již napsáno ve zprávách.
21.3.2006 - ÚTERÝ
Samostatný koncert ve Špindlu, kde vystoupí Aneta zcela zdarma - Loučení se zimou (koncerty >>>)
12.3.2006 - NEDĚLE
Aneta se včera stala zpěvačkou roku a zároveň absolutním vítězem ankety TýTý. Aneta zároveň vyhrála i České internetové hudební ceny 2005, kde vyhrála v kategorii nejlepší zpěvačka a DVD. Teď je jen otázkou, zda-li dnes vyhraje i ceny kritiků, kde vystoupí společně s Hradišťanem.
23.2.2006 - ČTVRTEK
Aneta posílila svůj tým pro přípravu nového alba. O spulupráci požádala ostříleného kolegu, skladatele Ivana Hlase. (zprávy >>>)
6.2.2006 - PONDĚLÍ
Můžete hlasovat do českých internetových cen, které pořádá největší český hudební server Musicserver a pospořit tím Anetu. Více informací a způsob hlasování naleznete zde.
30.1.2006 - PONDĚLÍ
Byly přidány výsledky Desky roku 2005 a také krátké vyjádření Anety pro iDnes (zprávy >>>)
24.1.2006 - ÚTERÝ
Aneta, která si v loňském ročníku cen Deska roku odnesla tři ocenění, má nejvíce "želízek v ohni" také letos (zprávy >>>)
20.1.2006 - PÁTEK
Hlasujte pro dvě Anetiny skladby v anketě HIT ROKU 2005. Hlasovat můžete zde.
13.1.2006 - PÁTEK
Aneta se zůčastní slavnostního vyhlášení cen Žebřík 2005 - v pátek 10.3.2006 v DK Inwest v Plzni. Hlasovat v anketě můžete od 1.1.2006 na www.ireport.cz nebo v REPORTU.
8.1.2006 - NEDĚLE
Rozhovor v pořadu Fajn Rock Music, kde mluvila Aneta o svých plánech (zprávy >>>)
22.12.2005 - ČTVRTEK
Aneta bude hostem v T-music (vystoupení >>>)
21.12.2005 - STŘEDA
Hlasujte o hudebních cenách Žebřík, pokud máte rádi Anetu (zprávy >>>)
21.12.2005 - STŘEDA
Přidán rozhovor z Musicserveru, kde je Aneta (rozhovory >>>)
20.12.2005 - ÚTERÝ
Aneta bude mít kopii z vosku (zprávy >>>)
17.12.2005 - SOBOTA
V úterý 20.12. vychází rozhovor v časopise Yellow a 23.12. v magazínu Právo s Anetou
12.12.2005 - PONDĚLÍ
Přidán krátký rozhovor s Anetou z iDnesu (rozhovory >>>)
8.12.2005 - ČTVRTEK
Bylo přidáno video nového klipu Anety Srdcotepec (video zde >>>)

Aneta bude hostem vyhlášení slovenských Slavíků... (vystoupení >>>)
28.11.2005 - PONDĚLÍ
Byl přidán krátký rozhovor s Anetou z IDnesu a recenze koncertního alba z Musicserveru. Zároveň bych chtěl připomenout, že se Aneta stala stříbrnou Top celebritou mezi ženami... (články >>>)
22.11.2005 - ÚTERÝ
Mimořádný zájem fanoušků provází sérii koncertů první české superstar Anety Langerové během jejího aktuálního turné po třech slovenských městech... (zprávy >>>)
20.11.2005 - NEDĚLE
V pátek (25.11.) bude rozhovor s Anetou v časopise MF Plus.
18.11.2005 - PONDĚLÍ
Aneta bude hostem na chatu na IDnesu 23.11. od 11:00 do 13:00.
14.11.2005 - PONDĚLÍ
Aneta bude 19.11. hostem v ESU (vystoupení >>>).
14.11.2005 - PONDĚLÍ
Ve středu vychází v časopisech Bravo a Elle rozhovor s Anetou.
12.11.2005 - SOBOTA
Byl zprovozněn RSS kanál na adrese http://www.aneta-langerova.net/aktuality.xml. Více informací o RSS například zde
11.11.2005 - PÁTEK
Aneta přišla na večírek své značky Diesel. (zprávy >>>)
3.11.2005 - ČTVRTEK
Dnes bylo provedeno mnoho změn:
- přidání nového CD a DVD Anety do diskografie
- aktualizace textů písní (přidány dvě z nového CD)
- přidání několika fotek z otevření Apple center
Několik oznámení:
- 5.11. v příloze Víkend (MFDnes) vyjde rozhovor společně s titulní stranou
- ukázky z nového CD a nový videoklip zde
- 8.11. se bude konat on-line chat s Anetou na stránkách BMG (zde)
29.10.2005 - SOBOTA
Pokud se vám líbí tyto stránky, tak bych chtěl upozornit na hlasování o nejlepší fan web, které se nachází zde (hlasujte pro web Aneta Langerová #3). Zároveň bych prosil o vyjádření ve fóru, pokud se vám stránky nelíbí, abych se pro budoucnost snažil chyby napravit. Děkuji
29.10.2005 - SOBOTA
Zítra se dívejte od 21:00 na hudební kanál MTV, kde bude v živém rozhovoru Aneta.
28.10.2005 - PÁTEK
Jak jste se mohli dozvědět dříve, Aneta 9. září ve spolupráci s ČT zaznamenala svoje vystoupení v Říčanech, aby je později vzpomenula formou CD a DVD. Dle nejnovějších informacích oba tituly vyjdou už 7. listopadu... - zprávy
26.10.2005 - STŘEDA
Díky portálu Xichty.cz a Tedovi bylo přidáno několik fotografií z pořadu Aneta pro Světlušku... - galerie
8.10.2005
Byl přidán dlouhý rozhovor s Anetou z magazínu Hospodářskýc novin... - články
2.10.2005
Byly přidány koncerty, které se uskuteční na Slovensku a kde vystoupí Aneta... - koncerty

Zprovozněna nová anketa, tak hlasujte.
26.9.2005
Hlasovat pro Anetu můžete ve dvou anketách. Jednak v Českém Slavíku na adrese www.ceskyslavikmattoni.cz a v anketě Top Celebrity na adrese www.topcelebrity.cz. Inforamce naleznete na těchto stránkách a případné dotazy je možné položit ve fóru.
25.9.2005
V říjnu se koná koncert na podporu nadace Světluška. Vystoupí zde Aneta Langerová, Hana Hegerová, Lenka Dusilová, Michal Horáček a další... - vícekoncerty
19.9.2005
Díky portálu Xichty.cz bylo přidáno několik fotografií z natáčení DVD v Říčanech... - galerie
15.9.2005
Aneta se stala patronkou dlouhodobého sbírkového projektu Světluška... - zprávy
17.8.2005
Chystá se open-air koncert spojený s natáčením DVD - více v koncertech.

Byly přidány fotografie ze Sázava Festu, kde je Aneta.
9.8.2005
Do čela domácí hitparády nejprodávanějších alb se v uplynulém týdnu opět vrátila Spousta andělů - Aneta Langerová.
4.8.2005
Do galerie byly přidány fotky z festivalů, kde je Aneta Langerová - Rock For People a Buchlovice
biografie
Aneta Langerová studuje obchodní akademii v Praze. Pokud by se nestala zpěvačkou, zůstala by v oboru, který studuje. Předměty ekonomika a zahraniční obchod ji zvlášť baví. V Česko hledá SuperStar jí nejvíce fandil bratr. Kdyby se jí podařila kariéra zpěvačky, byla by ráda, kdyby se jí ujal jako manažer. "Má na mě hodně dobrý vliv a cítím se s ním hodně v bezpečí."říká Aneta. Aneta mívá týden dosti nabitý. Kromě školy chodí ve volném čase na hodiny zpěvu k profesorce Janě Novákové na Ježkovu konzervatoř. Zpívá ve sboru Jiřího Bardy v Říčanech, ve kterém se navíc učí na kytaru. První finále Česko hledá SuperStar můžete slyšet a vidět v SPB na Sázavě.

Bravo Girls

15. října 2007 v 16:35 | matyáš Kuřitka
http://system.bloger.cz/img/users/hanesska/Bravo-girls.jpg
Bravo Girls: Všechno nebo nic
Bring It On: All or Nothing
Komedie
Rok výroby: 2006
Hrají:Hayden Panettiere , Gus Carr , Rihanna
Popis:
Připravte se na ještě více zábavy, drzosti a vzrušení v téhle úplně nové komedii! Když se oblíbená Britney Allen (Hayden Panettiere) přestěhuje z nóbl čtvrti Pacific Vista do dělnické Crenshaw Heights, jako by se z roztleskávačského nebe rázem propadla do pekla. S novými spolužáky nevychází a s hlavní roztleskávačkou místního školního týmu Camille (Solange Knowles-Smith) se vyloženě nesnese. Ale pak v týmu získá místo a čeká ji prestižní souboj se svými bývalými kolegyněmi. Ty, které zvítězí, se zúčastní televizního natáčení s vycházející pěveckou hvězdou Rihannou. Jen jeden tým to dokáže a navždy se zapíše do historie roztleskávaček!
1 Bravo Girls! 2000
2 Bravo Girls(holky opět v akci) 2004
3 Bravo Girls(všechno nebo nic) 2006

Hilary Duff

15. října 2007 v 16:31 | matyáš kuřitka
Interview s Hilary Duff o módě!

Kdo jsou tvoji oblíbení návrháři?
"Mám ráda Vivienne Westwood, Vivienne Tam - ona dělá oblečení, které se ke mně opravdu hodí a Alessandra Dell'Acqua."

Co nosíš, když jsi doma?
"Hlavně džíny. Mám plný kumbál džínů - mé oblíbené značky jsou Sass, Bide a J Brand."

Kdo podle tebe dělá nejlepší kabelky?
"Balenciaga a Fendi B. Fendi B má nádherné kabelky - momentálně nemám žádnou, ale cítím, že ji potřebuji."

Kde nakupuješ spodní prádlo?
"Všude, opravdu."

Jaký je tvůj nejoblíbenější obchod?
"V New Yourku, Bergdorfs. Je tam butík zvaný Opening Ceremony, který je prostě úžasný. V L.A. mám zase ráda obchod Playclothes (12244 Ventura Boulevar), ve kterém mají největší výběr věci a také butik Tryst."

Které hotely jsou tvé nejoblíbenější?
"Jeden z nejpěknějších je v parku Hyatt v Tokyu - tam je také má oblíbená restaurace, kde dělají opravdu úžasné steaky (něco jako hamburger). V New Yorku je to Gansevoort v Meatpacké čtvrti."

Bez jaké kosmetiky by ses nemohla obejít?
"Bez kosmetiky od Laury Mercier, nebo od Stila."

Bereš nějaké vitaminy nebo doplňky?
"Jsem tak trochu šílenec do Airborne - tablety, které se rozpouštějí ve vodě a chrání před nemocemi. Také beru echinacea."

Které parfémy používáš?
"Mám hodně parfémů, ale momentálně používám Opium od YSL."

Interview s Hilary o Dignity

Jsi asi hodně zaneprázdněná. Kromě alba, filmuješ dva filmy debutující v tomto roce.
Právě dokončuji film Foodfight! - animovaný film,který dabuji společně s hvězdami Charliem Sheenem a Evou Longoriou. Děj vypráví o tom co se stane, když se v obchodě s potravinami zhasnou světla. Je to opravdu zábavný film. A mimo to taky dokončuji film v Bulharsku - Brand Hauser (teď už War Inc) s Johnem Cusackem,Marisou Tomei a Benem Kingsleyem. Je to velmi diletanský, kontroverzní film! Filmování bylo pro mně opravdu zábavné - byla to výzva - nikdy předtím jsem nic podobného netočila. Je to velmi vzdálené od mého normálního života.

Tvé nové album Dignity je jiné než ty předešlé. Je rozhodně obdivuhodné.
Je to klidnější pop,ale pro mně je velmi neobvyklé. Má v sobě indické rytmy, zajímavá tempa a trochu z hip-hopu a dance-popu. Je to přesně můj styl hudby. Tahle deska je opravdu poctivá.

Písnička "Gypsy Woman" má pěkně kousavý text adresovaný jistému muži-zloději. Pojďme to uvést do pořádku.
Moje sestra Haylie a já jsme napsaly "Gypsy Woman" o ženě, která měla poměr s mým otcem a přišla na mizinu a tak se stala velkým členem naší rodiny. Je to velmi divné,že někdo chtěl,aby si lidé myslely,že je tenhle text o Nicole Richie a mém bývalém příteli Joelu Maddenovi. Tahle nahrávka nemá s nimi nic dělat. Já Nicole Richie neznám. Nikdy jsem se sní nesetkala,ale zdá se mi milá osoba. Doufám,že budou spolu šťastní!

Dlouhý čas jsi nemluvila s médii o tvém vztahu s Joelem. Jak to tedy nakonec dopadlo?
Není má práce mluvit o mém vztahu. Nechci to moc rozebírat - spíš bych to nechala v klidu, protože je to moc osobní. Myslím,že víc toho lidé vědět nemusí. Je to má srdcová záležitost a lidé na to útočí.

Měla jsi po rozchodu nějakou jinou známost?
Byla jsem na pár schůzkách,ale nikdo se ke mě nehodil. Je to těžké. Ale je hezké být nezávislá. Cítíš posílení a volnost - můžeš dělat cokoliv! Záleží jen na tvém rozhodnutí. V tento moment se ani nesnažím "někoho mít" ...co se má stát to se stane! Nechci na to ale spěchat.

Za poslední rok jsi docela hodně zhubla. Jak jsi o udělala?
Nemyslím si, že jsem měla problémy s váhou, ale cítila jsem se divně a nejistě. Když o vás lidé říkají nepěkné věci - v magazínech nebo v každodením životě - tak vás tím trápí a vy se pak cítíte trapně. Pak si říkáte, 'O můj bože, já jsem tlustá' nebo 'Já jsem tak hubená'. Ale nesmíte jim udělat tu radost. Oni nikdy neskončí s těmi pomluvami. Vždy to bude tak, 'Podívej se na její kůži,na její celulitidu'. Je to sprosté! Jak může být někdo takový blázen? Na mém novém CD je o tom i písnička - nazvaná "No Work,All Play". Já chci vypadat dobře a chci nosit pěkné oblečení a hlavně udělat radost sama sobě.

Vanessa Anne Hudgens

15. října 2007 v 16:20 | matyáš kuřitka
Vanessa Anne Hudgens se narodila 14. prosince 1988 v Salinas, Kalifornii. Je filipinsko-čínský-portorikánský irský a americko indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era. Její kariéra začala v muzikálních divadlech když jí bylo 8. Hrávala role jako např: Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King a I, The Music Man, Cinderella, a Damn Yankess. Vanessa milovala divadlo a její kamarádka se postarala o zlom v její kariéře. Jednoho dne se kamarádka z divadla nemohla dostavit na natáčení reklamy a tak šla Vanessa místo ní. Byl to start do světa reklam.
V roce 2003 debutovala ve filmu Třináctka. V létě 2004 přišel další film - Thunderbirds. Poté začínala hostovat v nejrůznějších show, např: Quintuplets a The Brothers Garcia, a dostávala další role zejména u spol. Disney např.: Corrie on The Suite Life of Zack & Cody on Disney. V roce 2006 zužitkovala svůj talent (hraní, zpívání a tancování) v muzikálu High School Musical. Ve světě se stal velmi oblíbeným. Díky High School Musical dostala nabídku na nahráváni svého prvního CD se společností Hollywood Records ! Její CD obsahuje pop, rock, electroniku a R&B. CD se jmenuje "V" a bylo vydáno 26.září, 2006. První písní z tohoto CD je "Come Back to Me".
Vanessa Anne Hudgens se narodila 14. prosince 1988 v Salinas, Kalifornii. Je filipinsko-čínský-portorikánský irský a americko indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era. Její kariéra začala v muzikálních divadlech když jí bylo 8. Hrávala role jako např: Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King a I, The Music Man, Cinderella, a Damn Yankess. Vanessa milovala divadlo a její kamarádka se postarala o zlom v její kariéře. Jednoho dne se kamarádka z divadla nemohla dostavit na natáčení reklamy a tak šla Vanessa místo ní. Byl to start do světa reklam.

Zac Efron

15. října 2007 v 16:16 | matyáš kuřitka

Krasavec na scéně: Zac Efron!

Týká se: Hairspray, interview, Zac Efron. Publikováno v HVĚZDNÝ MIŠMAŠ |
zacDocela nedávno měl premiéru nový muzikálový film Hairspray. Hvězdné obsazení? John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken… A hlavně nový miláček všech amerických teenagerských srdcí Zac Erfon! Podívej se tomuto modrookému brunetovi také na zoubek a určitě nám dáš zapravdu, že je sladký!
Zac Efron se narodil 18. října 1987 v Californii. Od jedenácti let docházel na hodiny zpěvu a nedlouho nato si už střihl svou první roli v muzikálu Gypsy. Na střední si Zyckova talentu všimla jedna z učitelek, která na škole vedla dramatický kroužek. Zkontaktovala jej s jedním známým z filmové branže, který mu pomohl dostat se o pomyslnou příčku výš. Účinkoval v několika seriálech, pak získal roli v hitu Summerland a High School Musical, díky kterým stoupla jeho hvězdička pořádně nahoru.
Ještě letos se snad i do našich kin dostane velkorozpočtový megafilm, muzikál Hairspary, kde si Zac zahrál roli
Linka Larkina.
Chceš vědět o Zacovi ještě víc? Přečti si exkluzivní rozhovor pro náš přátelský americký časopis Seventeen. On je to vlastně docela vtipálek!
<!--[endif]-->
1. Kdy jsi dostal svou první opravdovou pusu?
Zac: Byl jsem v páté třídě. Byli jsme zalezlí v malé dřevěné chatce na zahradě a hráli jsme hru "Pravda nebo příkaz". zac2Dostal jsem za úkol políbit některou z holek. Problém byl v tom, že jsem tam byl jediný kluk a holek tam byla celá banda - a pusu chtěla každá!
<!--[endif]-->
2. Se kterou z tvých slavných "kolegyň" bys šel nejraději na rande?
Zac: Když jsem vklouzl do puberty, šíleně jsem se zamiloval do Tary Banks. Na prvním plakátu, kterým jsem si kdy nalepil na zeď v mém pokoji, byla právě Tara. Nalepil jsem si ji přímo na strop a jelikož jsem měla patrovku, byli jsme si skutečně tak strašně blízko :-) Byl to zrovna ten legendární snímek, kde Tary byla v těch úžasných fialových plavkách…
<!--[endif]-->
3. Jaký styl oblékání tě na holkách nejvíc rajcuje?
Zac: Rajcuje? Sakra… asi všechny!
4. Sleduješ i romantické filmy, nebo jsou podle tebe jen pro holky?
Zac: Když jsem byl mladší, úplně jsem zbožňoval film Samotář v Seattlu.
5. Co ti v televizi nemůže uniknout?
Zac: Docela mě baví sledovat American Idol (pozn.red.:obdoba české SuperStar).
6. Kdyby nějaký režisér chtěl natočit film o tvém životě, jaký herec by tě měl hrát?
Zac: (smích) Nevím… Pierce Brosnan? <!--[endif]-->
7. Jaké je tvé vysněné povolání?
Zac: Chtěl bych vymýšlet nebo testovat nové počítačové hry.
8. Kdyby jsi kdekoliv na naší planetě mohl strávit celý den s jedním člověkem, kdo by to byl?
Zac: Asi anglická královna. Ale vážně nevím proč! (smích)
zac39. Se kterým členem rodiny jsi si nejbližší?
Zac: S bráchou Dylanem.
10. Bez jaké dobrůtky bys nemohl žít?
Zac: Ujedl bych se cheeseburgerů se slaninou!
11. Jaký je tvůj nejhorší zlozvyk?
Zac: Když je venku zima, tak mám strašně suchou kůži. A pořád si ji škrábu! Na ramenou, na nose… prostě pořád a nejde s tím přestat!
12. Jakou písničku jsi naposledy poslouchal?
Zac: "Boston" od Augustany
13. Co bylo poslední věcí, co sis doposud koupil?
Zac: Noviny dnes ráno.
14. Jaký sen se ti posledně v noci zdál?
Zac: Minulou noc se mi nezdálo absolutně nic. Spal jsem v hotelovém pokoji, kde bylo nechutné horko. Minimálně 90 stupňů!
15. Kolik peněz máš zrovna ve své peněžence?
Zac: Asi třicet dolarů, možná o pár centů víc.

Avril Lavigne

15. října 2007 v 16:14 | matyáš kuřitka
Avril nedavno vydala novy videoklip k dojemné písni When You're Gone z alba The Best Damn Think
Videoklip spustíte kliknutím na obrázek a pokud se chcete podívat na text písne klikněte zde

24. 08. 2007 (00:39:31)
Zdravím všechny fanoušky Avril Lavigne a návštěvníky těchto stránek.
Tímto bych chtěl oznámit že jsme z důvodu zavádění nového fóra provedli několik změn struktury webu, ale nebojte se nic jsme nesmazali jen to možná najdete pod jiným odkazem.

Konečně je tady! Minulý týden oficiálně vyšlo i v Čechách nové album Avril Lavigne nesoucí název The Best Damn Thing!
Je to již její třetí album po Let Go (2002) a Under My Skin(2004)
Na CD s celkovým časem 40:27 je celkem 12 písní :
Girlfriend
I Can Do Better
Runaway
The Best Damn Thing
When You're Gone
Everything Back But You
Hot
Innocence
I Don't Have To Try
One Of Those Girls
Contagious
Keep Holding On
Texty těchto písní naleznete ZDE

cascada

15. října 2007 v 15:38 | matyáš
Cascada
Jméno: Natalie
Příjmení: Horler
Státní přislušnost: Německo
Datum narození: 23. srpna 1981
Místo narození: Bonn (Německo)
Zvláštnosti: Byla vychovávána anglickým způsobem, její písně jsou nejpopulárnější především v Americe
ŽIVOTOPIS
Cascada (CAS-CAH-DA) je ostrou nezadržitelnostÍ v amerických hitparádách s jejím singlem "Everytime We Touch" ze stejnojmeného debitového alba. S tímto agresivním a energickým tanečním-pop beatem. Cascádin dramatický a vášnívý hlas přidal skvělí lesk celku vedle Djejů a producerů (Dj Manian a Yanou, kteří poskytují hudební pozadí). "Everytime We Touch" zapůsobil celostátně na CHR/popové rádiové stanici, to znamenalo vzestup nahoru v jejich playlistu (obvykle však taneční písně vysílané na tomto rádiu zaznaménávají velký pád dolů). Přineslo to velký dopad i na všechna rapová a R´n´B rádia, včetně všech hudební posluchačů. "Myslím si že je úžasné, jak jsou tyhle písně populární hlavně v Americe" říká Němka s anglickým původem Cascada. "Je velkolepé jak to lidi spojuje. Zdá se, že se ztotožnili se slovy písní a cítí tyto písně stejně jako já. Představuji si anglickou mluvu jako výhodu pro opravdu srozumitelná slova, je to podle mě i snadnější zpívat! Ale nemůžu opravdu vysvětlit jak moc tyto songy přináší američanům potěšení. Jen vím, že toho miluju každou minutu!" Producenti Yanou a Manian si první všimli píseně, originální od skotské zpěvačky Maggie Reilly a rozhodli se, že ji předělají. Vzali refrén ale změnili verzi a Cascada opravdu zosobnostnila tuto skladbu její hlasovou interpretací. Cacada, vlastním jménem Natalie Horler, narozená 23. srpna 1981 v Bonnu (Německo) s Anglickým původem. Takže pro vysvětlenou "Jak se moji rodiče byli přestěhování z Anglie do Německa rok dříve, vyrostla jsem sťastně s nimi a svými dvěma sestrami a měla velmi anglické dětství. Moje matka Christine je učitelkou cizích jazyků. Můj otec David je Jazzový hudebník s WDR Big Band v Cologni. Ano samozřejmě jsem po něm zdědila svoji vášeň pro hudbu....SEKCE BIOGRAFIE SE DODĚLÁVÁ, PROSÍM O STRPENÍ...PŘEKLAD NENÍ NEJLEHČÍ...